Бутик Хотел Роза Дипломатик

Роза Луксембург 13, Скопје

 • Број на соби: 8

 • Пријава: 14:00

  Одјава: 12:00

Почнувајќи од: 55

Атмосферата во Бутик Хотел Роза Дипломатик е домашно елегантна, со мебел во штофови со богати бои, дополнет со антиквитети, волнени теписи, фин порцелан и оргинални слики. Стилот и декорот се прилагодени да ги задоволат денешните деловни и потреби од уживање.

На сите соби им е даден посебен персоналитет и иако се декорирани во различни стилови, сите секомплетно опремени.

Во ресторанот, секој ден се служи богат доручек со домашно приготвена храна, а услугата на полупансион е дополнување на долгогодишната традиција на Роза Дипломатик- на квалитетот на храната што се послужува да се даде посебно внимание.

Летната градина е искулучително место каде може да се уживаат оброкот и пијалокот.

Салата за состаноци со аудио-видео опрема е достапна за мали семинари и приватни состаноци на гостите.

Паркингот и безжичниот интернет се бесплатни.

Бутик Хотел Роза Дипломатик е скапоценост од аспект на место за престојување: одлично лоциран-во центар на градот, но сепак во мирен кварт; фамилијарна атмосфера; ентузијастичка услуга и домашно приготвена храна; топлина и шармантност!

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  55 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  55 €

  Max

  70 €

 • Suite

  Вклучен доручек

  Max

  70 €

  Max

  90 €

  Max

  105 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 6 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
Бесплатно! Едно дете под 3 години престојува бесплатно кога се користи детско креветче.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф