Еуро Хотел Градче

Без уличен систем бр.55, Кочани

 • Број на соби: 25

 • Пријава: 07:00 - 24:00

  Одјава: 07:00 - 11:00

Почнувајќи од: 20

Еуро Хотел Градче се наоѓа на 6 км северно од градот Кочани. Лоциран е на 550 метри надморска височина на брегот на езерото Градче, сместен во живописна клисура со атрактивна околина.

Хотелот располага со:
 • 25 комфорно-стилско уредени соби од кои 4 апартмани
 • ресторан сала со капацитет до 420 седишта
 • мал ресторан со капацитет од 90 седишта
 • конференциска сала за состаноци
 • кафе бар
 • четири летни тераси
 • билијард
 • пинг-понг
 • сопствен паркинг плац
 • традиционална кујна со локални специјалитети

Конференциска сала е опремена со аудио-визуелна опрема:микрофони-жичани, миркофони – Wi-fi, TV LCD, LCD projector, DVD плеер, лап топ, флип чарт табла, интернет, скенер, принтер, копии, симултан превод со претходна најава.

Во хотелот организираме свадби, родендени за деца и за возрасни, момчешки вечери, крштевки, матурски вечери, апсолвентски забави, 8-мо мартовски забави, Пр-настани итн.

Еуро Хотел Градче на своите ценети гости им нуди сместување во автентична градба, традиционална кујна со многу локални специјалитети приготвени од еко-производи и производи со органско потекло, авантури: планинско пешачење, велосипедизам по планински патеки, лов и риболов, излет со скара покрај езеро, прошетки и посета на знаменитости поврзани со обичајното, културното и историското наследство, активности за тим-билдинг програми, како и сите услови потребни за семинарски туризам.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  20 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  26 €

 • Triple Room

  Вклучен доручек

  Max

  31 €

 • Quad Room

  Вклучен доручек

  Max

  37 €

 • Apartment

  Вклучен доручек

  Max

  37 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 7 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
 • За едно дете од 7 до 14 години во дополнителен кревет се наплаќа 50% од цената на собата за една ноќ. Изразено во евра 10 ЕВРА.
 • За едно постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 100% од цената на собата за една ноќ. Изразено во евра 20 ЕВРА.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 3.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф