Хотел Вила Рагуза

Ул. Тодор Александров 13а, Скопје

 • Број на соби: 8

 • Пријава: 13:00 - 24:00

  Одјава: 24:00 - 11:00

Почнувајќи од: 49

Хотел Вила Рагуза е отворен во фев­руари 2014 год. и е лоциран во мирна и при­­јатна средина на само 1км од цен­та­рот на гра­дот.

Собите се елегантни и просторни до 50м2, опремени со луксузен мебел и др­вен под. Секоја од нив има лед те­ле­ви­зор, бес­пла­тен интернет, мини бар, ра­ботно биро и клима. Собите вклу­ч­у­ва­ат и целосно оп­ре­мени кујни, камин или џа­кузи. Некои од нив овозможуваат убав пог­лед кон Водно и Милениумскиот Крст.

Ресторанот во рамките на хотелот нуди од­­лична храна а градината е совршено мес­­то за опуштање. Имаме и бесплатен пар­­­кинг како и можност за превоз од ае­ро­­дром. Нашиот персонал е секогаш на рас­по­ла­га­ње за било каква информација или со­вет за ресторани, настани или градските обе­лежја. Хотел Вила Рагуза е на само 10 мин пе­ша­че­­ње од Рамстор и од центарот на гра­­дот.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Deluxe Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  49 €

  Max

  69 €

 • Triple Room

  Вклучен доручек

  Max

  69 €

  Max

  79 €

 • Superior Suite

  Вклучен доручек

  Max

  92 €

  Max

  102 €

  Max

  112 €

 • Deluxe Studio

  Вклучен доручек

  Max

  79 €

  Max

  92 €

  Max

  102 €

 • King Size Room

  Вклучен доручек

  Max

  89 €

  Max

  109 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 6 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
Бесплатно! Едно дете под 2 години престојува бесплатно кога се користи детско креветче.
 • За едно постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 15 ЕВРА за една ноќ.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф