Хотел Арабела

Ул. Александар Македонски бб, Кичево

 • Број на соби: 24

 • Пријава: 00:00 - 24:00

  Одјава: 00:00 - 12:00

Почнувајќи од: 25

Хотел ресторанот "Арабела" започнува со работа на 1-ви Јули 2000-та година и е елегантен хотел кој е добро познат во околината на Кичево, Македонија.

Хотелот поседува 24 удобни добро приспособени соби со сите неопходности, и дизајн кој придонесува до добивање на позитивни впечатоци. Во овој хотел се чувствувате како да сте во сопствениот дом.

Ресторанот со прекрасен дизајн има работно време од 6-24 и ви нуди разни специјалитети од богато мени и традиционална кујна.
Хотелот исто така поседува 3 сали во кои може да се организираат состаноци, семинари, родендени и други настани.

Секогаш сте добредојдени!

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  25 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  40 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  40 €

 • Triple Room

  Вклучен доручек

  Max

  55 €

 • Apartment

  Вклучен доручек

  Max

  70 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 6 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
Бесплатно! Едно дете под 6 години престојува бесплатно кога се користи детско креветче.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф